PORIJEKLO PREZIMENA

Podaci o porijeklu prezimena su, uz dozvolu autora, u potpunosti preneseni iz knjige "Hrvatski rodovi općine Muć" Ante Ivankovića. Molim vas da ukoliko kopirate bilo koji sadržaj stranice, navedete izvor: www.ogorje.net

Ukoliko imate upit o porijeklu nekog prezimena koje nije u bazi, ovdje ga možete postaviti. Posjetitelji koji imaju podatke za to prezime će ih napisati na stranicu kako bi vi i ostali dobili potrebne informacije.

POŠALJITE UPIT ZA PREZIME

Top 10 najčitanijih prezimena:

  1. Jukić - 73577
  2. Topić - 51029
  3. Bašić - 20250
  4. Jurić - 19928
  5. Muslim - 18309
  6. Grubišić - 18123
  7. Bilić - 17913
  8. Delić - 17744
  9. Šimić - 16472
  10. Burić - 15786

Statistika:

• Ukupni broj prezimena: 6038

• Ukupni broj komentara: 2448

• Zadnjih 5 komentiranih prezimena:

Zadnji upiti o prezimenima:

Prezimena pod slovom: A B C Č Ć D Đ E F G H I J K L Lj M N Nj O P R S Š T U V Z Ž W-Q-Y-X

Budite sponzor prezimena Duran!
NEKA VAŠA REKLAMA BUDE NA OVOM MJESTU!
Saznajte više klikom ovdje...

Duran

Broj komentara: 1 - Pročitajte komentare! (Čitanja: 308)

Prezime Duran nije u podacima knjige "Hrvatski rodovi općine Muć" pa je postavljen upit od strane posjetitelja. Stoga se pozivaju svi koji imaju nekakve podatke o porijeklu prezimena Duran, da ih ovdje upišu pod komentare kako bi ih podijelili s ostalima. Hvala!

upit izvršio: Krepson


Poveznice: Duran|podrijetlo|porijeklo|prezime|rodoslovlje|

Zadnji komentari na ovaj tekst:

Ibrahim Tabakovic - Datum: 3.9.2011.

O etimologiji i znacenju prezimena DURAN mozete naci u prilogu o prezimenu DURAK i DURAKOVIC.Klasicni jezikoslovac dr B.Klaic,orijentalist A.Skaljic i onomatolog i turkolog dr I.Smailovic smatraju da su osobna m.imena DURAN i DURAK izvedene iz tur.glagola DURMAK=MIRNO STAJATI,TRPJETI,PODNOSITI),te,onda,oba imaju figurativno(metaforic.)znacenje=STALAN,CVRST,POSTOJAN.Prezimena izvedena od njih su,dakle,PATRONIMIK,tj.izvedena su od m.imena prvonositelja.Dr.Klaic je naveo:..."Duran...(slicnost sa tal.Durante...izazvala je u nauci sumnju da je ime romanskog podrijetla sto,medjutim,nije utvrdjeno)."Orijentalist A.Skaljic je naveo da ARJ(dio 2),str.785.i Berneker dovode gl.DURATI(trpjeti,podnositi,trajati)"u vezu sa tal.d u r a r e,dok je Meyer misljenja da dolazi od tur.d u r m a k.U prilog stanovistu da je od tur.d u r m a k govore i izvedenice d u r,d u r a k,d u r a n, itd...koje su izvedene od tur. d u r m a k,a upotrebljavaju se u nas kao turcizmi."


« Natrag | Komentirajte!


Neregistrirani korisnik

Logirajte se ili registrirajte




Zadnjih 10 upisanih u imenik:

Upišite se i vi!


Poveznice:
rodoslovlje podrijetlo prezime porijeklo Selo nije na listi Hrvatska Split prezimena Bračević Pribude Crivac Radunić Sarić Neorić Ramljane Gizdavac Jeličić Ćulum Ivančević Ogorje Zelovo Dubrovnik ranč muć Bulići Malenica plišivica Los Angeles Tešija Kerumi imena Bogdanovići Melvan Vukovar Škomrlj Bočine Piplica Rotterdam Vrba selo